Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty
Już za parę dni, nasze pociechy ruszają do szkół. Będą potrzebować nowych zeszytów, okładek do książek, piórników, worków na buty i szeregu przyborów szkolnych. Nie wszystkie te rzeczy musimy kupować! Część możemy zrobić w domu z dzieckiem – zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze i wzbogacimy umiejętności naszej pociechy. Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej dla dziecka
Kupuj markowe produkty
Początek roku szkolnego to dla rodziców trudny czas. Maluchy wymagają nie tylko więcej uwagi, ale i nakładów finansowych. Jednak warto zainwestować w wysokiej jakości produkty szkolne renomowanych firm: np. Faber-Castell, Herlitz czy Pentel starczą na długi czas dla szkolnego dziecka i będą komfortowe w użytkowaniu. Polecamy tez korzystać ze sklepów internetowych.
Ekologiczne okładki na książki i zeszyty – czyli DIY!
Ekologia to nie tylko inwestowanie w przyjazne naturze rozwiązania, to także umiejętność wykorzystania surowców, które już posiadamy. Przecież w każdym domu znajdą się przeczytane gazety, ulotki i magazyny – to źródło pięknych grafik, z których możemy wycinać i tworzyć oryginalne okładki. Dobrą podstawą jest papier pakunkowy, a do ozdoby możemy wykorzystać także pierwsze jesienne liście albo rysunki i kolaże zrobione przez dziecko.
Jak zrobić spersonalizowane gadżety do szkoły dla dziecka?
Śniadaniówka, worek na buty czy piórnik, to przedmioty, których nasze dziecko używa w szkole codziennie. Czy nie byłoby świetnie, gdyby były spersonalizowane i unikalne? Nawet w trakcie najbardziej bezlitosnych porządków, spróbuj zachować część ubrań i opakowań po zabawkach. Mogą posłużyć jako wspaniały materiał do uszycia worka czy wykonania wyjątkowego piórnika dla dziecka. Materiałów mamy pod dostatkiem, wystarczy odrobina wyobraźni.
Daj książkom drugie życie i oszczędzaj!
Racjonalne dysponowanie zasobami to efektywne zagospodarowywanie tych, które mogą się jeszcze do czegoś przydać. Do takiej grupy należą zwłaszcza podręczniki, które po jednym roku przeważnie są jeszcze w niezłym stanie. Kupuj swojemu dziecku używane książki i sprzedawaj te, których nie zniszczy! Nie ma prostszej recepty na ograniczenie zużycia papieru, niż świadome podejście do jego eksploatacji.
Dodaj komentarz